Opuchnięte dziąsło wokół dolnej jedynki u 3,5-latka

Witam serdecznie u mojego 3,5 letniego synka od wczoraj wokół dolnej jedynki spuchło dziąsło. Spuchniecie jest na taka skale ze nachodzi już na prawą dwójkę. Dolna jedynka jest zniszczona przez prochnice czy to ma jakiś związek co robić.....

Najważniejsza jest wzorowa higieny jamy ustnej ,mycie po każdym posiłku,płukanie po każdej "słodkości".Wzorowe dbanie o higienę jamy ustnej u małych dzieci to zadanie przede wszystkim dla rodziców i opiekunów dziecka,gdyż dziecko do około 8 roku życia nie potrafi dobrze myć swoich zębów.Dziecku można pozwolić na "zabawę" mycia zębów a potem samemu dokończyć mycie zębów.Jest to trudna praca ale się opłaca.Powodzenia i wytrwałości życzę.