Picie drożdży a zdrowie

Witam! Jakiś czas temu zaczęłam pić drożdże, aby włosy szyciej rosły. Są jakieś negatywne skutki? Czy może być to szkodliwe dla zdrowia?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
drożdże są znakomitym suplementem diety wzmacniającym włosy. Z uwagi na dużą zawartość witamin z grupy B oraz składników mineralnych wzmacniają także paznokcie oraz poprawiają stan skóry.
Jeśli dotychczas nie zauważyła Pani negatywnych skutków - polecam. Proszę jednak pamiętać o zachowaniu kilku zasad:
- przygotowując napój drożdże zalewamy wrzącą wodą, aby w pełni korzystać jedynie z ich dobroczynnych właściwości
- nie zaleca się słodzenia napoju, gdyż cukry proste obniżają zawartość aktywnych składników drożdży
- nie należy stosować napoju z drożdży ciągle, nasz organizm może się przyzwyczaić. Proszę zwrócić uwagę na przerwy w stosowaniu - 3 mies. suplementacji + 1 mies. przerwy