Pominięcie trzeciej tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu

Witam, biorę tabletki Naraya.Zapomniałam trzeciej tabletki z 3 tygodnia opakowania,zorientowałam się dopiero wtedy,gdy przyszedł czas brania kolejnej tabletki i wówczas wziełam 2(zgodnie z ulotką powinnam zacząć nowe opakowanie bez 7 dniowej przerwy)problem w tym, ze ja na tym opakowaniu chciałam zakończyć antykoncepcję hormonalną. Czy moge to zrobić, czy jednak powinnam wziąc kolejne opakowanie, zeby mieć pewność, ze nie zajdę w ciążę? dodam, że 2 dni przed zapomnianą tabletką współżyłam...
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W takiej sytuacji aby mieć pewność, że nie dojdzie do ciąży powinna Pani zastosować się do ulotki produktu, czyli przyjąć jeszcze jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.