Pozytywny wynik badania na boreliozę a brak objawów

Dzisiaj odebrałam wyniki testów córki (5 lat) i męża WESTERN BLOT. U córki wynik IgG NEGATYWNY, IgM - wynik graniczny w p25, OspC (tylko w jednym pasku). U męża IgM - negatywny, IgG - pozytywny w p39, BmpA (tylko w jednym pasku). Czy to może oznaczać chorobę? Czy trzeba powtórzyć badanie lub wykonać jakieś dodatkowe testy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Wynik córki jest niejednoznaczny (może to oznaczać bardzo wczesną postać choroby lub brak choroby). W przypadku męża doszło w przeszłości do kontaktu z boreliozą. Nie pisze Pani nic o objawach pacjentów. Jeśli objawów nie ma, nie ma również wskazań do leczenia.