Problem ze zginaniem kolana po wstawieniu sztucznego stawu

Moj maz dwa miesiace temu przeszedl operacje wstawienia sztucznego kolana.Po szpitalu byl 3 tygodnie w sanatorium gdzie po 2 tyg wracala sprawnoasc kolana a na 3 tydzien znowu sie pogorszylo.Teraz chca mu dac znieczulenie do kregoslupa i zginac noge na sile czy to jest normalne.Co moze byc powodem ze nie moze zginac kolana i czy konieczna jest druga operacja maz moj jest po zawale , nie wiemy jak postapic dalej ,czy nie da sie inaczej rozruszac tego kolana ? zmartwiona Dorota
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Być może brak zgięcia w kolanie wynika ze źle lub niedostatecznie prowadzonej rehabilitacji. Jeśli sprawność kolana częściowo wróciła po operacji mało prawdopodobne jest, że zabieg był wykonywany niewłaściwe. Myślę że próby "rozruszania" nogi w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami mogą przynieść znaczącą poprawę. Druga operacja nie wydaje się w tym przypadku niezbędna.