Problemy wychowawcze z 17-letnim synem

Witam Mamy problemy z synem ma 17 lat szkoła go nie interesuje niechce chodzic ma nawet kuratora zesmy wszystkiego próbowali ale bez skutku teraz chce sie wyprowadzić z domu do dziewczyn na stacje ,nie mozemy mu tego wybić z głowy ,kurator powiedział mu ze musi chodzic do szkoły bo pujdzie do poprawczaka niewiemy jak podejść do niego był u psychologa też nic nie dało prosze o odp

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Sytuacja trudna. Ma obowiązek szkolny do 18 r ż i tak naprawdę macie rok by jeszcze uzdrowić relacje. Jak będzie pełnoletni to w zasadzie zrobi co zechce. Trzeba spróbować rozmowy i wypracowania kompromisu. Może przy udziale psychologa?straszenie poprawczakiem nic nie da. Trzeba pokazać mu różne możliwości i to, że pójście na kompromis mu się opłaca. Jeśli chce zamieszkać z dziewczyną to Ok ale tylko skończenie szkoły da mu gwarancję zdobycia pracy by z tą dziewczyną udało mu się stworzyć dom i utrzymywać. Musi mieć świadomość tego, że jak się wyprowadzi to liczy na siebie.

Witam serdecznie,
Problemy wychowawcze jakie sprawia syn są dla Pani obciążające. Nie wie Pani co dalej zrobić. Syn komunikuje, że chce się wyprowadzić i nie chce kontynuować nauki. Ponadto ma przydzielonego kuratora. Może warto byłoby porozmawiać z synem i kuratorem o zmianie szkoły na Ochotnicze Hufce Pracy? Można ukończyć szkołę o obniżonym poziomie nauczania i zdobyć zawód. Zawsze to jakaś alternatywa. Dodatkowo większość Hufców posiada internat, a więc byłby pod stałą opieką.
W razie dalszych trudności zapraszam na rozmowę - pracuję w trudną młodzieżą.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska