Problemy z osiągnięciem orgazmu podczas pieszczot i stosunku

Witam, mój problem to brak orgazmu. Mianowicie nie potrafię dojść w żaden sposób. Podczas masturbacji nie czuję prawię nic (zdarzyło mi się usnąć). Natomiast podczas stosunku (pochwowego) jest jedynie przyjemnie. Było kilka razy (z partnerem) gdzie "byłam blisko", ale ten moment nagle znikał jak gdyby nigdy nic. nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć. Cała sytuacja jest dość frustrująca nie tylko dla mnie, ale także dla partnera. Zaznaczę, że nigdy nie byłam do niczego zmuszana (w sferze seksualnej)

Czasem jest to kwestia cierpliwości i uczenia się zarówno własnego ciała, jak i siebie nawzajem. Może to być także kwestia emocjonalnych blokad, lęku przed ciążą lub innych wątpliwości dotyczących np związku lub partnera. Warto się temu przyjrzeć. Gdyby trudności utrzymywały się- warto skonsultować się z seksuologiem lub psychologiem.