Problemy z orgazmem i dyskomfort podczas stosunku

Witam. Mam problem z orgazmem. Sypiam z moim partnerem od kilku miesięcy i nigdy nie miałam orgazmu. Co więcej podczas stosunku po pewnym czasie zaczynam robić się "sucha" i odczuwam dyskomfort i nie miłe ocieranie zazwyczaj wtedy lekko drgają mi uda ale nie szczytuje i tracę przyjemność z seksu więc go przerywam. Orgazm łechtaczkowy potrafię osiągnąć gdy sama się masuje. Co może być powodem braku orgazmu? Dodam ze z powodu anemii miałam stan zapalny sromu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może byc to problem na podłożu psychologicznym i dlatego zalecam wizyte u psychologa oraz seksuologa w celu próby znalezienia źrodła problemu i jego rozwiązania. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Jeśli osiąga Pani orgazmy łechtaczkowe to bardzo dobrze. Kolejnym krokiem jest jedynie stopniowe wprowadzanie do tego partnera.
Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden, różne są jedynie drogi jego osiągania. Tzw. orgazm pochwowy nie jest ani obowiązkowy, ani lepszy od innych.
Zachęcam do cierpliwości, czasu i stopniowego zbierania doświadczeń oraz poszukiwań.
Proszę także skonsultować się z lekarzem ginekologiem, aby potwierdzić Pani obecne zdrowie intymne i doradzić np. lubrykant, który może zapobiec odczuwania bólu i dyskomfortu podczas stosunku.

Pozdrawiam!