Problemy z zarostem na twarzy u 20-latka

Witam. Właśnie skończyłem dwadzieścia lat i jakieś pół roku temu zaczął się mój problem z zarostem na twarzy. Do połowy dziewiętnastego roku życia, mój zarost był gęsty, rósł równo na każdej części twarzy. W połowie wakacji minionego roku zaczęły się problemy. Zarost wyraźnie się przerzedził, zaczął rosnąć nieregularnie. W obecnej chwili mam połowę włosów na twarzy niż pół roku temu. Z włosami na głowie nic się nie dzieje. Jaka może być tego przyczyna?

Możliwe jest kilka rozpoznań, na przykład łysienie plackowate, nierzadkie w tym umiejscowieniu. Z takiego opisu niewiele wynika, a jedno obejrzenie przez dermatologa przejaśniłoby sprawę.