Przesuszona skóra głowy a łupież

Skóra mojej głowy jest sucha i sypie się przy czesaniu czy podrapaniu głowy. Nasila się jesienią/zimą. Zastanawiam się czy to nie łupież..ale skóra bardziej wygląda jak schodząca, przesuszona np. po opalaniu. Mam trądzik i skórę mieszaną, dlatego włosy bardzo się przetłuszczają i często je myje. Obecnie używam szamponu Pantene-regenerujący lub Isana-pielęgnujący .Wydaje mi się, że wpadłam w błędne koło i skórę tłustą wysuszam a ona wtedy reaguje nadmierną produkcją łoju i tak w koło.. Co robić?

Renata GrzechociĹska

Pani ostatnie zdanie dobrze diagnozuje problem. Jeśli objawy są nasilone proponuję udać się do dermatologa.