Przetłuszczanie włosów u 19-latki

Nigdy nie miałam problemu z przetłuszczaniem się włosów, włosy zawsze myłam co tydzień (w sobotę) cały tydzień były świeże. Od kilku miesięcy pojawił się problem, włosy przetłuszczają mi się już na 3 dzień od umycia. Nie wiem co może być przyczyną, jest to bardzo uciążliwe mam długie, gęste i kręcone włosy, mycie je co drugi dzień to wręcz męka. Co robić?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
zmiana stanu skóry głowy może być spowodowana zmianami hormonalnymi wieku nastoletniego, w którym Pani się obecnie znajduje. Proszę postawić na zmianę dotychczasowej pielęgnacji włosów. Z reguły, osoby dorosłe myją włosy właśnie co 3 dni. Jeśli problem będzie dla Pani uciążliwy, zalecam konsultację u dermatologa bądź trychologa.