Radzenie sobie z samotnością

Witam, od dłuższego czasu dokucza mi samotność. Nie wiem co ze sobą zrobić, nie mam przyjaciół z którymi mógłbym pogadać, z rodziną też nie mamy o czym rozmawiać. Gdy poznaje nowych ludzi brakuje wspólnego tematu i znajomość kończy się zanim wgl się zacznie. Czuje we mnie jakąś blokadę Na studiach, w pracy jest niby ok.. rozmawiam z innymi, wydaje się jakby mnie większość lubiła, jednak wracając do domu zostaje całkiem sam Siedzę tylko w domu i oglądam tv albo przesiaduję w necie Praca nauka dom
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Każdy z nas od czasu do czasu czuje się samotny, nawet wśród dużej grupy osób. Stan ten z reguły mija, kiedy spotkamy się z przyjaciółmi, kiedy zajmiemy się naszymi codziennymi obowiązkami, kiedy możemy porozmawiać z kimś bliskim o naszych problemach. Czasami jednak samotność zaczyna nam doskwierać mocniej. Poczucie samotności często towarzyszy osobom, u których rozwijają się zaburzenia depresyjne. Na samotność są też bardziej narażone osoby, które wpadają w pewną rutynę, podobnie jak Pan (praca, nauka, dom) i które siedzą bezczynnie przed TV, nie potrafiąc zorganizować sobie wolnego czasu. Napisał Pan: „Nie wiem, co ze sobą zrobić”, „Siedzę tylko w domu i oglądam TV”, „Czuję we mnie jakąś blokadę”. Może warto się zastanowić, czym jest owa „blokada”. Co Pana blokuje na nowe znajomości? Może warto byłoby znaleźć sobie jakieś hobby, zainteresowania, które mógłby Pan rozwijać, dzięki któremu mógłby Pan poznać nowych ludzi, z którymi mógłby Pan dzielić swoje pasje. Jeżeli jednak trudno Panu zrozumieć własne emocje, nie rozumie Pan sam siebie i własnego zachowania, warto też skorzystać z konsultacji psychologicznej. Więcej o samotności i o tym, jak sobie z nią radzić, może Pan przeczytać pod poniższymi linkami: Sposoby na samotność, Samotność a depresja, Samotność.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam
Rozumiem że czuje Pan dyskomfort związany z sytuacją którą Pan przedstawił.Poczucie samotności jest trudnym doświadczeniem dla kazdego człowieka.
Pana pytanie jest pytaniem trudnym, nie ma jednej prostej odpowiedzi .Natomiast aby znależć recepte warto byłoby się zastanowić skąd biorą sie opisane przez Pana problemy. Jest wiele czynników które moga wpływać na Pana postrzeganie (np. zniekształcenia poznawcze, lęk społeczny, obniżony nastój itd....).Dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem.