Ropień odbytu u niemowlaka

mam 2 m-c dziecko,15listopada w szpitalu mial nacinany ropien odbytu-leczenie-opatrunki,syntarpen.Pobrano wymaz z ropnia gdzie dn19wysly wyniki-1(Eschericha coli.2Klebsiella pneumoniae spp pneumonie,(+nacje) zalecono przyjmowanie w domu 2 razy dziennie Bactrim i pielegnacje miejsca po zabiegu.W JAKI SPOSOB NIE DOPOSCIC DO NAWROTU ROPNIA,JAK POSTEPOWAC Z BAKTERIA W ORGANIZMIE kLEBSIELLA,JAK NAJSKUTECZNIEJ SIE JEJ POZBYC CZY ZAGRAZA ZYCIU MALENSTWA,CZY BAKTERIA MOZE SIE NA 2-DZIECKO PRZENIESC.

Szanowna Pani, Syntarpen ma spectrum działanie skierowane szczególnie przeciwko bakteriom Gram dodatnim. Wychodowane bakterie mogą wiec być niewrażliwe na ten antybiotyk. Włączony bactrim może pomoc ale być może trzeba mimo wszystko kontynuować leczenie miejscowe tylko z zastosowaniem innego antybiotyku. Takie maści są. Utrzymywanie takiego źrodła infekcji nie jest pożądane. Trzeba to bezwzględnie do końca wyleczyć. Z poważaniem, J.Zachwieja