Skuteczność maseczki ze śluzem ślimaka

Dzien dobry, mam pytanie do lekarz med estetycznej, dermatologa lub kosmetologa. Ostatnio slyszalam o wysokiej skutecznosci maseczki ze sluzu slimaka (zawiera rowniez kolagen , kwas hialuronowy itp ) Czy z medycznego pkt widzenia jej stosowanie ma sens? I czy mozna ją łączyc z retinoidem zewnetrzym? (rano maseczka, wieczorem retinoid) ? pozdrawiam.

Witam Panią,

Działanie śluzu ślimaka sprawdza się łagodząco i zmniejsza nasilenie stanów zapalnych.
Nie spodziewałbym się jednak spektakularnych efektów leczniczych .
Jestem zwolenniczką kwasów oraz retinoidów :-)
Jak najbardziej może Pani łączyć dzienną pielęgnację maseczka ze ,,ślimaka" z retinoidami.

Pozdrawiam serdecznie .
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl