Stosowanie mleka modyfikowanego i kaszek u 5,5-miesięcznego dziecka

Witam, mam pytanie odnośnie kaszek dla dzieci NA bazie mleka modyfikowanego. Mój synek ma 5.5mc i jest na mleku enfamil. Niestety yo mleko nie ma żadnych kaszek . Czy w związku z tym mam mu podawać tylko kaszki i kleiki gdzie muszę używać naszego mleka ,czy moge podac kaszki juz z zawartoscia mleka modyfikowanego ale nie wiem czy to nie zaszkodzi synkowi takie mieszanki mleka

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Jeżeli jeszcze Pani dziecko nie miało rozszerzanej diety o kleiki i kaszki glutenowe, warto zrobić to z mlekiem enfamil.
Będzie mogła Pani wykluczyć ewentualną nadwrażliwość na gluten. Natomiast, gdy jest to kolejna ekspozycja i został już wprowadzone klieki i kaszki bezglutenowe i glutenowe, może Pani sięgnąć po gotowe produkty na bazie innego mleka modyfikowanego. Na początku proszę podać niewielką ilość i obserwować, czy nie wystąpią żądne dolegliwości/objawy. Przy tej okazji, chciałabym zaznaczyć, że wiele gotowych kleików i kaszek zawiera w składzie cukier, proszę dokładnie czytać etykiety i wybierać te bez cukru.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Słoiczek czy domowa zupka? http://kielce.mojdietetyk.pl/artykuly/sloiczek-czy-domowa-zupka.html?c=5