Stwierdzenie niepełnosprawności a operacja więzadeł

Witam! W lipcu będę mieć reoperacje po zerwaniu więzozrostu strzałkowo piszczelowego. Rok temu miałam już wstawianą śrubę na miesiąc czasu i później wyciągniętą. Staw skokowy mimo tego jest nadal niestabilny więc będę mieć przeszczepiane swoje wiązadła, wstawiane implanty i śruby na stałe. Czy w związku z tym będę mogła się starać o grupę niepełnosprawności czy to się nie zalicza? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Wszystko będzie zależało jaki będzie przebieg pooperacyjny, w jaki sposób Pani się zgoi, czy zostanie Pani prawidłowo wyrehabilitowana, jaki będzie zakres ruchomości w stawie po operacji. Ostatecznie będzie można to określić po rekonwalescencji.