Szybki wytrysk podczas masturbacji

Witam. Mam 19 lat, moj polega na tym, ze szybko dochodze przy masturbacji (do 2 min nawet). Slyszalem, ze sa jakies cwiczenia na to, jak one sie nazywaja, jak czesto trzeba je robic i czy przez miesiac moge to.wyleczyc.? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Każda historia i każdy człowiek jest inny. Nie jest możliwe stwierdzić, czy Pana zdolność kontroli nad momentem wytrysku znacząco zmieni się przez miesiąc. Najczęściej jest to nawyk utrwalony na tyle silnie, że wymaga jednak nieco dłuższego czasu.

Jeśli na za miesiąc planuje Pan (pierwszy) stosunek z nową partnerką, proszę też pamiętać, że jest to sytuacja dodatkowo emocjonująca i nietypowa, stąd szybki wytrysk i ograniczona kontrola nad momentem wytrysku jest w takich okolicznościach niejako naturalna i dotyczy większości młodych mężczyzn.

Przykładowe opisy ćwiczeń do stosowania podczas masturbacji oraz szerszy opis przyczyn i mechanizmów wytrysku przedwczesnego znajduje się w książkach poradnikowych z zakresu seksuologii. Metody różnią się przebiegiem i szczegółami, mają swoich przeciwników i zwolenników. Najpopularniejsze z nich to metoda "stop-start", "stop-start" ze ściskaniem członka, trening mięśni Kegla.

Pozdrawiam!