TSH 7-miesięcznej dziewczynki

Witam. Dziękuję za odpowiedź i chciałam dodać, że wynik TSH córki 6,45 był wyrażony w jednostce: "mikro"Ul/ml
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Za górną granicę normy w oznaczeniu TSH uważa się ok. 4,0 mikro IU/ml. Wynik Pani córeczki jest zbyt wysoki, co sugeruje niedoczynność tarczycy. Hormony tarczycy odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju niemowlęcia, a ich niedobór grozi poważnymi konsekwencjami. Powinna Pani niezwłocznie udać się do pediatry.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.