Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uciążliwe problemy z trądzikiem

Witam, mam problemy z cerą, jest ona trądzikowa, nie jest cerą tłustą, stąd żadne preparaty na mnie nie działają, a kuracje lub zabiegi na twarz powodują ze po dwóch dniach pojawiają się nowe i w większej ilości wypryski. Mam 20 lat, z trądzikiem borykam się od 4 lat, odwiedzałam dużą ilość lekarzy i przechodziłam przez dużą ilość zabiegów na twarz jak i używałam dużo różnych zalecanych preparatów. Efekty czasem były lepsze czasem gorsze, ale wciąż trądzik mam. Co mam zrobić?Prosze o jakieś rady
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy