Ułożenie siekaczy górnych względem dolnych

Dzień Dobry.Moim problemem jest zgryz.Znaczy zgryz jest prawidłowy,tylko że czasem siekacze górne nachodzą na dolne około połowy dlugosci dolnych,a czasem na 1/3,i wogole przy ruchach głową mam wrazenie niestabilnej żuchwy,ponieważ zęby się uderzająo siebie,chodzi mi o siekacze dolne o górne.Zależne od tego czy chodzę,czy pochylam glowe,czy mowie.Czy da się jakoś unieruchomić żuchwe?Żeby była w jedym prawidlowym miejscu?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

aby dokładnie określić Pani problem należy zgłosić się do ortodonty który na podstawie badania oraz modeli diagnostycznych, zdjęcia pantomograficznego i analizy cefalometrycznej określi czy ma Pani wadę zgryzu - ponad to należy skonsultować się z lekarzem zajmującym się chorobami stawu skroniowo-żuchwowego - z Pani opisu wynika że problem jest bardziej czynnościowy
pozdrawiam
lek., lek.med. Bogdan Jaremczuk

Przede wszystkim powinna Pani udać się na konsultację do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zaburzeń ze strony stawu skroniowo - żuchwowego. Konieczne jest dokładne badanie wewnątrzusne i zewnątrzustne oraz diagnostyka radiologiczna - trzeba określić przyczynę oraz stopień zaawansowania Pani dolegliwości. Dopiero wtedy będzie można wdrożyć właściwe leczenie.