Usunięcie pieprzyka

Chciałabym usunąć pieprzyk, który mam chyba od dzieciństwa. Jest to taki wystający pieprzyk. Nic złego się z nim nie dzieje, jednak jest w miejscu narażonym na drażnienie. Nie wiem, jak się za to zabrać. Czy takie rzeczy można załatwić poprzez NFZ? Do jakiego lekarza się wybrać? Konieczne będą jakieś badania? Onkolog? Słyszałam, że tego typu zabiegi wykonywane w ramach ubezpieczenia są robione mało estetycznie, a takie rzeczy jak usunięcie ciekłym azotem, to już tylko prywatnie.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności polecam aby udała się Pani do dermatologa. On to obejrzy zmianę pod dermatoskopem i oceni jest stan i pochodzenia. Wszelkie informacje co do sposobu pozbycia się tego problemu uzyska Pani od lekarza po przeprowadzeniu badania.