Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybielanie zębów wodą utlenioną

Witam, Czy można wybielić zęby wodą utlenioną? Jeśli tak to jak trzeba to zrobić? ile tej wody trzeba wziąć czy na szczoteczkę? Jak w ogóle wygląda sposób wybielania zębów wodą utlenioną? Czy jest to sposób bezpieczny? Co się stanie jeżeli połknie się wodę utlenioną? Czy woda utleniona moze być szkodliwa dla organizmu jeżeli się ją wypije? Jeżeli tak to jakie mogą być konsekwencje połknięcia niewielkiej ilości wody utlenionej? Czy wybielanie zębów wodą utlenioną jest długotrwałe? Czy taki zabieg można przeprowadzić samodzielnie w domu? A może wybielanie zębów wodą utlenioną jest odradzane, albo wręcz niebezpieczne dla zdrowia? Proszę o poradę. Pozdrawiam :)
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Żadna domowa metoda wybielania nie jest skuteczna i bezpieczna dla zębów i dziąseł. Efekt estetyczny zabiegu można osiągnąć tylko profesjonalnymi metodami wybielania pod nadzorem lekarza stomatologa.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
umów wizytę 0

Taką metodą z pewnością nie wybieli Pan zębów, natomiast naraża się na uszkodzenia choćby tkanek miękkich, w tym dziąseł. Nie należy jej połykać. Wodę utlenioną można co prawda doraźnie stosować w formie płukanki, ale rozcieńczając 1 łyżeczkę roztworu w minimum 50 ml wody. Wtedy ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne, natomiast jako preparat wybielający nie zda egzaminu, ponieważ w takim stężeniu ma zbyt słabe działanie rozjaśniające. Jedyną bezpieczną i skuteczną metodą wybielania zębów w domu jest metoda nakładkowa. Nakładki przygotowuje na wymiar stomatolog i wraz z żelem wybielającym wręcza pacjentowi do stosowania np. na noc.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety