Wynik badania płuc i rozedma

zgrubienia opłucnej do 5mm w górnym i środkowym polu płuca prawego.Rozedma.Zrosty w prawym kącie pszeponowo sercowym i ub podstawy płuca prawego.Sylwetka serca powiększona w całości.Aorta wydłużona

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik badania powinien być rozpatrywany łącznie z Pana objawami oraz innymi wynikami badań. Radzę pokazać wynik lekarzowi zlecającemu. Opisane zmiany mogą być wynikiem schorzeń płuc (obecnych lub przebytych) oraz serca - powiększenie sylwetki serca oraz wydłużenie aorty może być wynikiem np nadciśnienia tętniczego.
Pozdrawiam