Wynik badania TSH, fT4 i stosowanie Concor

witam 20.02.2015 miałam TSH 1,98 a FT4 20 dzisiaj badanie pokazuje TSH 7,32 a FT4 16,71 biorę euthyrox 50/75 i czekam na wizyte do lekarza może wynik TSH jest pomyłką mam wysoki puls nawet 100 i biorę concor 1,25

Dzień dobry,

Dawka Concoru, którą Pani bierze 1,25 mg jest bardzo mała. .Jeśli chodzi o ten lek, to są nawet tabletki po 10 mg...Radziłbym powtórzyć badanie(TSH, FT3,FT4), bo wygląda to raczej na błąd laboratoryjny, zakładając, że bierze Pani systematycznie leki. Proszę sprawdzić również stężenie potasu. Wysoki puls może występować również przy hipokaliemii (zbyt niskim poziomie potasu we krwi). Warto również sprawdzić morfologię, tachykardia może być wywołana również niedokrwistością. Choć jak przypuszczam prowadzący Panią lekarz zapewne brał to pod uwagę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz