Wyniki badań krwi 15 i 10-letniego chłopca

Witam, Moich dwóch synów miało robione badania krwi. Jeden z nich 15latek ma określoną normę neutrofili w przedziale 2,5 - 5,0 tys, drugi 10latek 1,5-8,0. Pobranie w tym samym czasie, to samo laboratorium. Dodam, że u 15latka wynik to 6,9 tys czyli wg normy 2,5-5,0 zbyt wysoki. Czy mógłbym prosić o interpretację tych wyników ? Młodszy syn ma 3,8

Aleksander Ropielewski

Normy mogą się różńić w zależności od wieku dziecka. Neutrofilia występuje w przebiegu stanów zapalnych i najczęściej spowodowana jest infekcją.