Wysoki puls w pozycji stojącej jako objaw tachykardii

Stwierdzono u mnie tachykardie(do 160 uderzen na minute)bez innych zaburzen rytmu,zazywam Concor cor 1,25 puls w spoczynku zmniejszyl sie do 60 uderzen/min jednak moim problemem w dalszym ciagu jedt wysoki puls w pozycji stojacej dzis bylo to 130 czy moze to byc objaw tachykardii posturalno-ortostatycznej?Jak sie leczy tego typu zaburzenia?

Witam. Jedynym sposobem na to, aby przekonać się o tym z jakimi zaburzeniami rytmu serca mamy do czynienia jest wykonanie badania holter ekg czyli 24-godzinnego monitorowania zapisu ekg podczas normalnej aktywności, czyli podczas wysiłku, spoczynku, w czasie snu i czuwania. Dawka 1,25mg Concorcor jest dość mała - być może wymaga Pani/Pan zwiększenia dawki leku. Warto również wykonać echo serca, ocenić funkcję tarczycy i zweryfikować czy tachykardia nie jest spowodowania wadami zastawkowymi bądź nadczynnością tarczycy.