Antybiotyk a infekcja wirusowa

Witam, Dzisiaj poszedłem do lekarza z objawami: duszący i męczący suchy kaszel, ból poniżej krtani, temperatura ok 38c, brak kataru. Otrzymałem diagnozę - infekcja wirusowa, oraz receptę 2op.macromax 3x500mg, tabletki Zyx oraz flavamed. Pytanie: Po co mi przy infekcji wirusowej aż 2 opakowania antybiotyku 3dniowego oraz tabletki dla alergików? Nie jestem lekarzem, ale czy nie jest w tym nic dziwnego? I co z moją diagnozą, jeśli to wirus to po co mi antybiotyk, na odczepkę czy na w razie czego?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się ponownie do lekarza celem takim aby lekarz wyjaśnij dlaczego takie a nie inne postępowianie. Może jednak lekarz zauważył jakieś cechy jednak infekcji bakteryjne. Polecam ponowne udani się do swojego lekarza.