Ból jądra - co mi dolega?

Mam 26 lat. Nie robiłem nic, co mogłoby zaszkodzić, jedynie może było im trochę zimno, no i siedziałem długo w niewygodnej pozycji, ale jak zabolały mnie jądra, to zmieniłem pozycję na wygodniejszą. Lewe jądro mam podciągnięte do góry, tzn. wcześniej mocniej, teraz jak jakby już było normalnie. Jest trochę niżej od prawego, ale jak było podciągnięte to tak trochę zaczęło boleć, jeśli tak to można nazwać, bo bardziej bym powiedział, że czuję coś nad lewym jądrem. Bólem tego bym nie nazwał, jak było u góry, to jakby na coś uciskało i teraz pobolewa. W chwili obecnej nie mam możliwości udać się do lekarza, więc proszę o odpowiedź, jaki może być powód tego, że jądro było podciągnięte do góry i teraz tak delikatnie pobolewa. Nie odczułem innych zmian, normalna wielkość, jedynie jak było podciągnięte, to było bokiem (pod kątem prostym do drugiego). Pozdrawiam. Paweł
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować dolegliwość określaną jako cofające się/wędrujące jądra.
Taka sytuacja ma miejsce na skutek skurczu mięśnia dźwigacza jądra.
Skurcz tego mięśnia może powodować niska temperatura, niekomfortowa pozycja siedzenia lub aktywność sportowa.
Można łagodzić dolegliwości poprzez noszenie ciepłej bielizny, zastosowanie ciepłej kąpieli po epizodzie cofnięcia oraz noszenie odpowiednio luźnych spodni.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest badanie urologiczne. Tylko tak moża ocenić dokładnie przyczynę problemu. Najlepszym czasem na konsultacje jest czas wystąpienia objawów.
Proponuję w tym czasie skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl