Brak plamienia: czy mam powody do niepokoju?

Witam. Jestem w 10 tc. Na ostatniej wizycie lekarza zdziwiło, że nie wystąpiło u mnie żadne plamienie, ale nie wyjaśnił skąd takie wątpliwości. Na karcie napisał mi: kosmówka na przedniej ścianie. Czy to może stanowić jakiś problem? Czy brak plamienia to dobry, czy zły objaw? Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie jest prawidłowe tętno płodu w 10 tc? To co napisał mi lekarz jest nieczytelne.

Witam serdecznie.
To dobrze,że nie występują u Pani plamienia. Są one zawsze powodem do niepokoju.
Kosmówka na przedniej ścianie oznacza,że za chwilę pojawi się w tym miejscu łożysko. Dlatego może Pani na początku nieco słabiej odczuwać ruchy dziecka.
W 7-8 tygodniu ciąży częstość akcji serca płodu wynosi 70-80 uderzeń na minutę. Szcytową wartość około 180 uderzeń na minutę osiąga ok. 10 tygodnia ciąży po czym stopniowo zmniejsza się wraz ze zbliżaniem się do porodu.
Pozdrawiam.