Brak przyjemności podczas seksu u 19-latki

Mam problem. Współżyję od ponad roku z chłopakiem, kochamy się bez granicznie, jednak nie odczuwam żadnej przyjemności. czytałam o ćwiczeniach mięśni, jednak sama nie wiem czy to cokolwiek da. Czy może mi ktoś doradzić jak się z ty uporać?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecałbym wizytę u seksuologa w celu analizy powyższych problemów i odnalezienia odpowiedniego rozwiązania. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Z Pani dosyć ogólnego opisu trudno wnioskować, co może być przyczyna problemu. Nie napisała Pani, czy nie odczuwa żadnej przyjemności również np. podczas masturbacji, co mogłoby rzucić trochę więcej światła na problem.
Możliwe, że po prostu nie jest jeszcze Pani psychicznie gotowa na współżycie seksualne, a może partnerowi brakuje umiejętności i doświadczenia?
Brak przyjemności przy współżyciu kwalifikowałby się przynajmniej do konsultacji seksuologicznej. Ćwiczenie mięśni Kegla nie będzie raczej skutecznym remedium w Pani sytuacji.