Co oznacza ból kolana po rekonstrukcji ACL?

Dzień dobry. Od trzech lat mam problemy z nogą. Przeszłam cztery operacje prawego kolana, w tym dwukrotnie rekonstrukcję ACL (ostatnia 2 lata temu). Od października wróciłam do sportu i na pierwszym treningu zaczął mnie boleć mięsień uda. Po tygodniu przerwy znowu przy próbie szybszego biegu zaczęłam odczuwać ból. Pod koniec treningu chodzenie sprawiało mi trudność. Dodatkowo dotykanie nogi w bolesnym miejscu sprawia dziwne wrażenie, jakbym miała tam ograniczone czucie (mogę to porównać do momentu, w którym przestaje działać znieczulenie). Pomyślałam, że może zrobię jeszcze dłuższą przerwę i ból minie, ale od tygodnia nic się nie zmienia. Powinnam pójść w najbliższym czasie do lekarza, czy to zwykłe naciągnięcie mięśnia? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze będzie wskazana konsultacja lekarza ortopedy i lub lekarza medycyny sportowej