Co oznacza ta opuchlizna dziąseł?

Mąż miał założone korony na 23 zęby (z czego 4 są na implantach). Minął miesiąc od zabiegu, a on nadal odczuwa ból, dodatkowo mówi, że dziąsła przy koronach są spuchnięte. Co robić w tej sytuacji ? Czy taką zacementowaną koronę można zdjąć? Zabieg był robiony za granicą a mieszkamy w UK- więc nie tak prosto teraz dostać się do lekarza na konsultację. Czy to może być coś złego ?

Trzeba sprawdzić w gabinecie bo dziąsła nie powinny być tak długo opuchnięte. Jeżeli korony na implantach są przykręcane to nie powinno być problemu ze zdjęciem, jeżeli cementowane to będzie większy problem. Na pozostałych zębach korony są cementowane więc nie jest łatwo je zdjąć, niekiedy kończy się to zniszczeniem korony. Niestety nie da się tutaj dokładnie powiedzieć bez oceny Pacjenta w gabinecie, trzeba znaleźć gabinet w pobliżu który oceni dlaczego dziąsła są opuchnięte.