Czy po tak krótkim czasie mogę zmienić łącznik na złoty?

Dzień dobry, 1,5 roku temu miałam wykonany zabieg wszczepienia implantu zęba 21, założono mi łącznik tytanowy, który dość mocno zmienia kolor korony i ząb wydaje się np na zdjęciach siny, czy po tak krótkim czasie mogę zmienić łącznik na złoty? I czy to coś zmieni i ile może taki łącznik sam kosztować? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Nie ma znaczenia kiedy Pani zmieni łącznik, jeżeli implant jest już zintegrowany z kością to elementy protetyczne można wymienić w dowolnym dla Pani momencie. Łącznik "złoty" to tak naprawdę tytan pokryty warstwą azotku tytanu TiN co daje kolor złoty. W niektórych przypadkach poprawia estetykę dziąsłową ponieważ tytan bez powłoki może przez dziąsło dawać siną poświatę. Pani podaje że korona jest sina na zdjęciach, nie jest to zależne od łącznika tylko od korony protetycznej. Samego łącznika nie da się wymienić, trzeba to zrobić łącznie z koroną. Konieczna jest w Pani przypadku wizyta w gabinecie i ocena rozległości zabiegu i kosztów.