Co znaczy męczący kaszel po usunięciu migdałka?

Witam synek 3latka jest dwa tyg po zabiegu usunięcia trzecia migdalka przycieciu bocznych i ściągnięciu płynu z uszu teraz zaczął kaszleć. Jest to mokry męczący kaszel po za nim nic mu nie dolega czy powinnam się martwić

Witam! Po tak złożonym zabiegu, kolejna infekcja w obrębie górnych dróg oddechowych jest wskazaniem do kontroli pediatrycznej i prawdopodobnie również laryngologicznej. Możliwa jest oczywiście koincydencja infekcji niezwiązana z przeprowadzonym zabiegiem, jednak krótki okres czasu od przeprowadzonego zabiegu, jest bezpośrednim wskazaniem do pilnej oceny lekarskiej.