Częste mruganie i mała, czarna plamka - co jest tego powodem?

Mam 18 lat i jestem kobietą. Moim problemem są oczy. Od pewnego czasu czuję suchość w oczach i często bezwiednie nimi mrugam... Stało się to nieznośne. Czasami też pojawia mi się jakaś mała plamka, czarna przed oczami. Nie wiem, jak temu zaradzić. Proszę o pomoc. Gdy jestem długo przed komputerem lub telewizorem, to oczy po pewnym czasie też mnie swędzą i takie są zmęczone... Może mrugam, żeby nawilżyć suche oko?! Proszę o poradę. Dziękuję.

NALEŻY UNIKAĆ KROPLI NA ZMĘCZONY WZROK LUB NA PRZEKRWIONE OCZY - obkurczają one naczynia i potęgują uczucie suchości (nie od razu, ale po kilku dniach), mogą też doprowadzić do groźnych powikłań.

Dodatkowo dobrze jest zgłosić się do okulisty. Bowiem zły skład łez może być wywołany np. infekcją oka, która, choć nie boli, może je uszkodzić.