Czy jest jakiś sposób, aby odzyskać władzę w nogach?

Choruje na polineulopatie alkoholowa i nie mogę przez to chodzić, mam rehabilitacje ale mało pomaga chciałabym wiedzieć czy jest jakies lekarstwo by odzyskać władzę w nogach

Redakcja abcZdrowie

Witam,

leczenie polineuropatii alkoholowej jest bardzo trudne – choroby powodującej uszkodzenie nerwów nie da się cofnąć, nie da się jej także wyleczyć, a jedynie zaleczyć w celu zatrzymania postępu schorzenia. Pewnych zmian, które dokonały się wskutek schorzenia nie da się cofnąć. Odsyłam Panią do obszernego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatie.

Leczenie polineuropatii opiera się na właściwej diecie, suplementacji witaminowej, rehabilitacji oraz uśmierzaniu bólu. Oczywiście podstawą szansy na poprawę stanu chorego jest całkowite zrezygnowanie ze spożywania alkoholu. Dieta powinna być wysokokaloryczna i zawierać dużą ilość białka oraz witamin z grupy B – dodatkowo lekarz zleca suplementację tych witamin w postaci leku. Jest to podstawa leczenia, ponieważ polineuropatia alkoholowa spowodowana jest skutkami m.in. niedożywienia oraz zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Proszę zapoznać się z sugestią naszego eksperta w odpowiedzi na pytanie o polineuropatię: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-lekow-na-polineuropatie-alkoholowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.