Czy kurzajka u 9-letniego dziecka mogła być początkiem alergii?

Czy kurzajka u 9 letniego dziecka mogla być poczatkiem alergii czy może mieć jaki kolwiek związek. Bo syn dostał pokrzywke na całym ciele. Lekarka kazała mi najpierw wyleczyć pokrzywke a później kurzajke. Czy nie powinnam jednocześnie leczyć obu chorób.A kolejne pytanie mam o przebieg pokrzywki jak długo się utrzymuje i czy po 3 dniach brania leków czy powinna być poprawa bo u syna stan się pogarsza. I mam wątpliwości czy otrzymał prawidłowe leczenie.

Kurzajka nie ma nic wspólnego z pokrzywką. Co do prawidłowości leczenia, to nie podała Pani nazw leków i sposobu podawania, więc się nie wypowiem. Natomiast trzy dni to jeszcze nie długo, bywa, że pokrzywkę leczymy tygodnie, a nawet miesiące.

Podtrzymam zdanie dr Czubińskiego, że kurzajka nie ma nic wspólnego z pokrzywką. Trudno wypowiadać się na temat leczenia pokrzywki u Pani syna mając tak małą wiedzę na ten temat. Nie wiemy jak długo występuje wysypka, czy to pierwszorazowy incydent, jakie leki zastosowano, w jakich dawkach, czy wcześniej u syna obserwowano objawy alergii, czy wysypce towarzyszyła infekcja,? Można zadawać wiele pytań, na które nie uzyskamy teraz odpowiedzi. Najlepiej skonsultować dziecko u alergologa lub dermatologa. Jeżeli nadal objawy nasilają się proszę z dzieckiem udać się do szpitala na izbę przyjęć,
Pozdrawiam,
Katarzyna Mudel