Czy lek Contrix i Dexilant mają takie same działanie?

Witam czy lek contrix i dexilant mają takie same działanie i skład czy może się czymś różnią?

Lek. Katarzyna Szymczak

Leki zawierają inne substancje, ale z tej samej grupy,więc działanie jest takie samo.
Pozdrawiam

Są to leki, które zawierają substancje z tej samej grupy, jednak różnią się nieco budowa i niektórymi właściwościami, np. Długość działania, jego siła i inne.
Jednak działają wypadkowo w ten sam sposób, oba zmniejszają ilość produkowanego kwasu w żołądku.