Czy mogę już normalnie szczotkować zęby?

Dziecko 5lat miało wyrwane 2 zeby 4ke i obok 5ke ma założone szwy rozpuszczalne ,kiedy szwy się rozpuszcza bo jak narazie są całe i czy można normalnie szczotkować te szwy ponieważ zbiera się tam jedzenie i trudno to czyścić jak można zadbać o higienę takich szwów u dziecka,czy jest jakieś zagrożenie jeśli to jedzenie się tam dostaje i jest na szwach czy wystarczy to czyścić ?zaznaczę że rana zagojona prawie nic nie boli .

Szwy wchłaniają się zwykle w okresie ok. 2 tygodni. Sugeruję delikatną irygację zębodołu, w celu wypłukania resztek pokarmowych.