Czy mogę przyspieszyć branie tego leku?

witam. po kolejnej próbie odstawienia leku znowu musiałem wrócić i wraz z lekarzem wróciliśmy do wenlaflaksyny. Niestety lek nie dał takich rezultatów jakich oczekiwałem z lekarzem dlatego po dwóch miesiącach branie 75 mg wenlaflaksyny zszedłem w 4 dni w 75 do 37,5 i odstawiłem, żeby zacząć przyjmować fluoksetynę ( na początek przez 6 dni po 10mg) a później już 20 mg. Niestety nasiliły się objawy (derealizacji i depersonalizacji) które towarzysza mi cały czas i pytanie, czy mogę przyśpieszyć branie 20mg nowego leku ? Nie wiem co mam zrobić, a jest tylko gorzej zamiast lepiej. Czy przechodząc na zakładkę z leku W. na Fluoksytyne moge przyspieszyć to, czy muszę cierpień aż to się rozkręci?

Najlepiej byłoby skonsultować to z lekarzem, który prowadzi dotychczasowe leczenie gdyż ma pełny wgląd również we wcześniejszą odpowiedź na wenlafaksynę i objawy które były powodem włączenia leku. Niemniej działanie przciwlękowe fluoksetyny jest mocniejsze w dawkach powyżej 20 mg: 30-40 mg na dobę bywają tu bardziej efektywne.