Czy napady padaczki alkoholowej mogą się jeszcze powtórzyć?

Witam, piłem alkohol od 5 lat regularnie od rana do wieczora (ok. 10 piw dziennie). Przestawałem nie raz i nic się nie działo, natomiast po pewnym czasie dostałem ataku padaczki (po odstawieniu). Później kolejnego i kolejnego, ostatni miałem tydzień temu (kilka razy w ciągu kilku godzin). Tomografia, EEG jest ok, w szpitalu zostałem odtruty (różne kroplówki), teraz nie piję po tych incydentach 1,5 tyg., nie biorę Depakine Chrono 500 (które wcześniej brałem ok. 1 rok czasu), jest okej, nic nie wskazuje na kolejny atak. Mam pytanie, czy jeśli taki stan utrzyma mi się przez dłuższy czas będę mógł np. okazyjnie na jakimś grillu bądź spotkaniu ze znajomymi wypić 2-3 piwa, natomiast z zamysłem nie picia następnego dnia ani tygodnia, miesiąca (po prostu nie wpadać w ciąg)? Czy istnieje niebezpieczeństwo powrotu ataku?

Witam! Proszę pamiętać, że każde uzależnienie należy traktować jako stan trwający przez całe życie - trzeba zatem pamiętać, iż nie może być Pan pewny, że zapanuje nad ilością przyjmowanego alkoholu i mimo iż ma zamiar spożyć niewielką ilość, może skończyć się to właśnie ciągiem alkoholowym. Jeśli chodzi o napady padaczkowe, mogą pojawiać się już po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu, a także niezależnie od jego spożycia. Pozdrawiam

Jeżeli już raz pojawił się atak padaczki, to ataki będą na pewno po wypiciu alkoholu powtarzały. Niestety nie wiadomo po jakiej ilości. Radzę skontaktować się z psychoterapeutą od uzależnień lub psychiatrą. To bardzo poważna choroba, która będzie się rozwijała. To bardzo ważne. Proszę nie lekceważyć.

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.