Czy niskie ciśnienie daje powód do niepokoju?

Witam! Martwi mnie wartość mojego ciśnienia po dość ciężkiej i długiej pracy fizycznej .Od 3 miesięcy leczę się na nadciśnienie,które przed leczeniem wynosilo średnio 180/130 teraz w trakcie leczenia średnio 110/60-140/90 ,jednak po pracy szczególnie gdy jest bardzo ciepło (praca przy zbiorach) moje ciśnienie spada nawet do 80/50 .Czy jest to powód do niepokoju? Janina 60l.

Lek. Michał Lenard

Takie niskie ciśnienie może skutkować zasłabnięciami, czy nawet omdleniami. Sugeruję skierować się do swojego lekarza prowadzącego i poinformować go o objawach. W miarę możliwości leczenie zostanie zmodyfikowane. Pozdrawiam!