Czy oglądanie filmów erotycznych z partnerem jest normalne?

Czy oglądanie filmów erotycznych z partnerem jest normalne?Bo mój chłopak chciałby ze mną takie filmy od czasu do czasu oglądać.a ja mam wątpliwości bo nie chciałabym żeby podniecał się na inne tylko na mnie.proszę o poradę

Dzień dobry!

Każde zachowanie seksualne jest OK, jeśli dobrowolnie zgadzają się na nie obie strony. Wiele par wspólnie ogląda filmy erotyczne/ pornograficzne i obie strony czerpią z tego przyjemność. Jest jednak także wiele par, w których dla jednej lub obydwu stron jest to zachowanie niewłaściwe/ niepotrzebne i wspólnie ustalają, że nie będą korzystali z filmów pornograficznych.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do takiej decyzji, czuje Pani zazdrość, niepewność - zachęcam przede wszystkim do rozmów z partnerem, a być może także rozmowy z psychologiem, aby lepiej zrozumieć przyczyny i znaczenie swoich obaw.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że w relacji partnerskiej normalne jest to, na co zgadzają się oboje partnerzy, a co nie stanowi przestępstwa kryminalnego.
W tym kontekście wspólne oglądanie filmów pornograficznych byłoby jak najbardziej normalne, o ile Pani również miałaby na to ochotę.

Pozdrawiam.

Jeżeli obydwoje dobrowolnie decydujecie się oglądać filmy erotyczne, nie ma w tym nic niewłaściwego. Inaczej by było, gdyby jedna ze stron robiła to wbrew sobie, pod przymusem czy z obawy przed niezadowoleniem partnera. Jeżeli ma Pani wątpliwości, to warto porozmawiać o nich z partnerem,powiedzieć, czego one dotyczą. jeśli taka rozmowa we dwoje okaże się dla Państwa trudna, możecie skorzystać z pomocy terapeuty par, by wyjaśnić sobie wzajemnie swoje potrzeby , oczekiwania i obawy, jakie towarzyszą różnym sytuacjom.