Nałogowe oglądanie filmów pornograficznych u partnera

witam mam pytanie do lekarza seksuologa , mój partner nałogowo ogląda filmy pornograficzne , co mam o tym myslec , /ale jestem o cos innego zła i kłoce sie z nim oto ze podejrzewam ze mnie zdradza , cały czas nawet przy mnie ogląda sie za młodymi dziewczynami , jest mi przykro , ale nakryłam pare razy przypadkowo w jego komputerze że ogląda portale towarzyskie i oferty tych pań co mam otym myslec czy on mnie zdradza mowi ze nie czy mu ufac wierzyc wiem ze zrobi jak sie tym interesuje

Warto to zrobić. Jednak przeszukiwanie portali randkowych czy filmy pornograficzne się niepokojących sygnałem, że brakuje bliskości, zaufania i zaangażowania w relacji. Na pewno warto działać zanim kryzys się pogłębi.
Można tez skorzystać z terapii par i małżeństw.

Dzień Dobry Pani,

Chcę Pani powiedzieć, że mamy to o czym myślimy..., czyli jeśli Pani myśli o zdradzie, to jest tego prawdopodobieństwo - w psychologii funkcjonuje to pod nazwą samospełniającej się przepowiedni.

Sugeruję natomiast zaprosić do wspólnej, otwartej i szczerej rozmowy Partnera i zachęcić, żeby podzielił się z Panią, czego według Niego brakuje w Waszym związku.

Podzielić się z Partnerem, jakie Pani również miałaby potrzeby - bo jest duże prawdopodobieństwo, że po prostu nie rozmawiacie o swoich potrzebach.

Życzę Pani tylko skutecznej komunikacji,
Irena Mielnik-Madej