Czy poza zabiegiem chirurgicznym jest jakiś sposób na pozbycie się wody w kolanie?

Witam od dwóch miesięcy zbiera mi się płyn w kolenie ,lekarz ortopeda zastosował leczenie farmakologiczne ale niestety nie przyniosło żadnych efektów podczas wizyt w ciągu dwóch miesięcy miałam wykonane trzy punkcje ale mimo to płyn tak nachodzi .Mam pytanie czy związku z powyższym jedyną drogą leczenia jest zabieg chirurgiczny czy może jakaś inna forma leczenia?

Szanowna Pani,
Utrzymujące się bądź nawracające wysięki w kolanie mimo leczenia zachowawczego wymagają zabiegu operacyjnego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak