Czy szczepionki dodatkowe są zalecane?

Mam pytanie odnośnie szczepionek dodatkowych(płatnych) rodzaju: rotawirusy, pneumokoki. Czy szczepionki te są w dużym stopniu zalecane i jakie jest ryzyko ich powikłań? Jaka jest gwarancja tego, iż dziecko nie zachoruje i nie będzie miało skutków ubocznych?

Lek. Tomasz Budlewski

Są to szczepionki zalecane. co do reszty pytań Proponuje zapoznać się z artykułami na naszym portalu.