Czy te szczepionki mają jakiś negatywny wpływ na organizm człowieka?

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie. Jakiś czas temu zaszczepiłam dziecko na covid19 ,teraz mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Chciałam chronić dziecko i zadbać o nie ale nie opuszczają mnie wątpliwości czy było to bezpieczne dla dziecka? Czy te szczepionki mają jakiś negatywny wpływ na organizm człowieka, czy jest się czego bać ? Bardzo się martwię bo ludzie piszą w Internecie różne negatywne opinie , jestem osobą wrażliwą i przejmuje się bardzo czy dobrze zrobiłam. Bardzo proszę o odpowiedź. Będę wdzięczna i czekam. Mam nadzieję,że państwa odpowiedź mnie uspokoi i przestanę się tak martwić na zapas. Proszę o wiadomość. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Na temat każdego leku,każdej szczepionki ,każdego postępowania leczniczego,profilaktycznego można znaleźć przeciwników jak i zwolenników.

Aktualnie, według badań szczepionki na covid są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu chorób u dzieci.

Szczepiąc dziecko,dba Pani również o bezpieczeństwo osób bliskich,które są starszymi osobami lub borykają się z wieloma chorobami przewlekłymi.

Warto skupić się na artykułach z zakresu zdrowia,które mówią jak wzmacniać jeszcze bardziej odporność dziecka,zamiast czytać artykuły,które wywołują stres i wiele wątpliwości co do działań,które słusznie Pani podjęła.

Zapraszam do artykułu na temat odporności:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/wzmacnianie-odpornosci-u-dzieci%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/zywienie.abczdrowie.pl/zdrowa-dieta-dla-dziecka%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/chcesz-miec-zdrowe-dziecko-baw-sie-z-nim%3famp=1

Wszystkiego dobrego

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska