Czy w przypadku zielonych kup u dziecka wymagana jest wizyta u lekarza?

jeżeli dziecko robi zielona kupke to mam sie udac do lekarza?

Milena Lubowicz

Generalnie objaw ten nie jest fizjologiczny i wymaga weryfikacji. Kupy zielone pojawiają się w przypadku nietolerancji jakiegoś pokarmu przez dziecko, ale też przy okazji biegunek lub infekcji. Jeżeli był to tylko pojedynczy zielony stolec, to spokojnie proszę dziecko obserwować, natomiast jeżeli było ich więcej, bez uchwytnej przyczyny, proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam