Diagnoza chlamydia trachomatias

Witam. Okolo1,5 miesiaca temu zdiagnozowano u mnie chlamydie trachomatias. Zostaly mi przepisane leki Sumamed oraz Unidox Solutab jednak pod koniec zazywania pod jezykiem na dolnym podniebieniu wyskoczyly mi duze biale krostki oraz zabielilo sie gorne podniebienie. Terabia antygrzybiczna( Flukofast, trioxal) nic nie dala zreszta wymazy bakt. i mykolog. nic nie wykazały.Obecnie pedzelkuje jame ustna od tygodnia Nastatyną biore leki oslonowe i nic nie daje kropek przybywa. Nie wiem co mam robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości ocenić opisanych zmian, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Warto byłoby jednak pobrać jeszcze jeden wymaz/zeskrobiny ze zmian. Być może tym razem wynik będzie dodatni, co umożliwi zastosowanie leczenia celowanego. Proszę także skonsultować się ze specjalistą laryngologiem - teoretycznie może to nie być grzybica, a np. leukoplakia.