Dieta po ataku refluksu

w nocy mialem atak refluksu--myślałem że sie udusze--nie spalem do tej pory ..łyknalem anesteloc..i do tej pory wytrwałem w pozycji siedzacej--co mogę dziś jeśc

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Przede wszystkim poza dietą sugerowałbym udać się do lekarza, który pomoże Panu zapobiec takim problemom w przyszłości. Być może konieczna jest dogłębniejsza diagnostyka przyczyny takich dolegliwości. Z produktów które mogą się okazać pomocne należy wymienić napar z siemienia lnianego, gotowane kasze, gęste zupy zaprawiane mąką, śmietaną lub mlekiem, ponadto chude gotowane mięso ryby i jajka.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym momencie warto zgłosić się do lekarza. Co do diety , należy przyjmować posiłki lekkostrawne, raczej płynne. Warto jednak zauważyć, że czasami powodem dolegliwości są konkretne posiłki.